KALENDARIUM

OBOZÓW I PÓŁKOLONII

PÓŁKOLONIE LEŚNA PRZYGODA TYCHY - I TURNUS

PÓŁKOLONIE
lato-polkolonie-wilkowyje_dzika_droga
Termin: 2024-07-08 08:30 - 2024-07-12 16:30

Miejsce: Miejskie Centrum Kultury Klub Wilkowyje

Zapraszamy serdecznie na aktywną, leśną, pełną przygód zabawę podczas wakacji w Tychach!
Proponujemy Wam cały dzień na świeżym powietrzu w kameralnej, cudownej grupie dzieci pod przewodnictwem doświadczonych, pełnych pasji wychowawców i instruktorów Dzikiej Drogi!

Przed Wami do wyboru dwa turnusy! A to bardzo trudna decyzja, który wybrać, choć oczywiście zawsze możecie zapisać się na oba tygodnie. Na pewno nie będziecie się nudzić i zdobędziecie jeszcze więcej wiedzy i umiejętności. 
Przy dużym zainteresowaniu dzieci zapisanych na dany turnus tematyką, która także jest realizowana na drugim - przy konsultacji z całą grupą, możemy delikatnie zmodyfikować program i wcielić inne formy aktywności.
 

I turnus: 8-12.07.2024 - SZTUKA NATURY

Będziemy eksplorować i doświadczać natury, ale w ujęciu sztuki. Nieco baczniej się jej przyjrzymy, poszukamy powodów, dla których tylko artystów z każdej niemal dziedziny sztuki, tak często wykorzystuje ją jako motyw w swoich pracach, albo nawet narzędzie, bądź produkt. Natura inspiruje najmniejszym elementem i oddamy się temu bez reszty!

Każdy dzień poświęcony będzie innej sztuce:

 • 8.07 muzyka - odkryjemy dźwięki natury, posłuchamy pieśni lasu, zbudujemy instrumenty z tego co mamy obok siebie, wykorzystamy standardowe instrumenty, ale troszkę inaczej.
 • 9.07 literatura - wybierzemy jedną książkę, która mocno związana jest z naturą, nie zdradzimy jeszcze co to za historia, wcielimy się w jej postacie, zagramy w grę terenową inspirowana książką i świetnie będziemy się bawić, niczym bohaterowie najlepszych bestselerów
 • 10.07 malarstwo - pejzaże, zwierzęta, piękne lasy, zachwycające góry, obrazy wsi... każdy z nas ma przed oczami choć jeden słynny obraz na którym przedstawiona jest piękna natura. My będziemy szukać takich obrazów w przyrodzie. Na pewno coś namalujemy, ale farbami będą nam naturalne barwniki, które najpierw pozyskamy z przyrody, przetworzymy na farby i namalujemy autorskie dzieło, którym zachwycimy!
 • 11.07 film - tego dnia będziemy oglądać film, który zainspiruje nas do aktywności i wyzwań, które przed nami staną. Zinterpretujemy go pod względem emocji, motywu, wartości, nauki, który z sobą niesie. Obecnie filmy i bajki są trochę wzorcem dla życia młodych, odpowiedzialnością jest dobierać odpowiednie historie i pofatygować się także o dyskusję o tym, co się właśnie widziało. Będzie tego dnia dużo nietypowych przygód!
 • 12.07 teatr - ostatniego dnia zainspirowani tygodniem sztuki naturalnej, natchnieni jej pięknem i dziełami wielkich twórców, wcielimy się w aktorów. Staniemy na deskach sceny Klubu Wilkowyje i opowiemy ważną dla grupy historię. To uczestnicy będą aktorami, choreografami, scenarzystami, reżyserami, dźwiękowcami. Co z tego wyjdzie? - przekonamy się!

II turnus: 15-19.07.2024 SURVIVAL

Prawdziwa przygoda, swobodna zabawa ograniczona zasadami bezpieczeństwa, możliwość tworzenia pięknych relacji i przyjaźni, otwartość i uważność na drugą osobę. Dużo leśnych umiejętności i wiedzy z zakresu bushcraftu, czyli jak korzystać z pełnym szacunkiem z darów lasu i w nim bezpiecznie bytować, także z wykorzystaniem technik survivalowych.

Każdy dzień poświęcony będzie innej sztuce:

 • 15.07 Integracja z Przyg(r)odą - budujemy więzi, poznajemy się, prowadzimy wiele działań aktywnych na świeżym powietrzu aby wzbudzić poczucie wspólnoty. Uczestniczymy w grach zespołowych i zadaniach integracyjnych
 • 16.07 ABC survivalu - poznajemy pierwsze techniki survivalowe - psychologia przetrwania, nawigacja w terenie, rozpalanie ognia za pomocą krzesiwa i budowanie schronień
 • 17.07 życie lasu - poznajemy życie lasu, tropimy zwierzęta, szukamy ich śladów, bawimy się w zwiadowców i trenujemy sztukę kamuflażu, uczestniczymy w grze z użyciem krótkofalówek
 • 18.07 dzika kuchnia - rośliny i zioła to ważny element w wiedzy osoby, która interesuje się życiem lasu, warto znać podstawowe rośliny jadalne i lecznicze, unikać tych trujących. Tego dnia poza zielarstwem uczestnicy także wspólnie ugotują posiłek dla siebie
 • 19.07 woodcraft - natura jest źródłem wielu dobroci - z wykorzystaniem jej darów tworzymy leśne rękodzieło, uczymy się posługiwać narzędziami (nóż, piła, młotek) pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów, trenujemy łucznictwo.

Godzina: 8.30-16.30

Miejsce zbiórki: Klub Wilkowyje MCK Tychy, ul. Szkolna 94

Uczestnicy: 6-13 lat

Zapewniamy

 • Opiekę wykwalifikowanych instruktorów i doświadczonej kadry.
 • Ubezpieczenie NNW.
 • II śniadanie, Obiad, podwieczorek oraz wodę. 
 • Grupy 12-15 osobowe.
 • Nadzór MEN i Sanepid.
 • Minimum 2 specjalistyczne warsztaty dziennie.
 • Aktywny, pełen nowej wiedzy, umiejętności, przyjaźni, przeżyć, emocji i zabawy czas warsztatów outdoorowych.
 • Baaardzo bogaty program!

Zapisy: https://forms.gle/5Fs9Y52VFXp18aWS7

Koszt:

830 zł/dziecko
810 zł/dziecko w przypadku rodzeństwa
Gwarantem miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 250 zł do 3 dni po zapisaniu dziecka na półkolonię.
Pozostałą sumę do 30 dni przed rozpoczęciem wypoczynku.

Płatne na konto:
Fundacja DZIKA DROGA 
ul. Bandurskiego 6, 43-190 Mikołów 
ING Bank Śląski: 54 1050 1399 1000 0090 3282 2539
Tytuł: Tychy, data, imię i nazwisko dziecka

Co dalej:

1. Po wypełnieniu tego zgłoszenia, prześlemy do rodziców/opiekunów e-mail z najważniejszymi informacjami oraz dokumentami
2. Rodzice/opiekunowie zapoznają się z Regulaminem. Można go znaleźć tutaj:
3. Uiszczają opłatę na podane wyżej konto. Wpłata zaliczki w wysokości 250 zł jest gwarantem miejsca na półkoloniach.
4. Przygotowują dziecko do półkolonii zgodnie z informacjami otrzymanymi w treści maila.
5. Przyprowadzają dziecko na zajęcia między 8:30 a 9:00 i odbierają je do godziny 16:30. Ostatni warsztat kończy się po 15:00, do 16:30 oferujemy opiekę świetlicową. Miejsce zbiórki: Klub Wilkowyje MCK, ul. Szkolna 94 Tychy

W razie pytań prosimy o kontakt:
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 503 069 313
 
Bardzo cieszymy się, że ponownie możemy się z Wami spotkać na leśnej przygodzie!
 
Zapraszamy i do zobaczenia!

 

Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW
Addres
Szkolna 94, 43-100 Tychy

 

Mapa


 

Terminy


Okres: Od 2024-07-08 08:30 do 2024-07-12 16:30

KONTAKT

e-mail: biuro@dzikadroga.pl 
tandemowetriplove@gmail.com

NUMERY TELEFONU
Klaudia Jadwiszczyk:  +48 503 069 313

Krzysztof Lewicki:  +48 512 279 884

KALENDARZ IMPREZ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
6
7
13
14
20
21
27
28
29
30
31